شرکت تعاوني ايثارگران دزفول در بهمن ماه سال ۱۳۷۳ طبق مصوبه مجلس شوراي اسلامي جهت اخذ سهام کارخانجات دولتي با حضور ۸۲۱ نفر از رزمندگان و ايثارگران و خانواده هاي معظم و معزز شهداي ۸ سال دفاع مقدس با هدف خدمت رساني به يادگاران جبهه هاي حق عليه باطل و زنده نگه داشتن فرهنگ ايثار براي نسل هاي بعد با سرمایه ۸/۳۱۰/۰۰۰ ریال و ۷ پرسنل نيروي کار تأسيس گرديد .

فعاليت هاي اوليه شرکت با خريد سهام يکي از شرکت هاي دولتي ، انجام امور بازرگاني و تلاش جهت فعاليت در زمينه کشاورزي آغاز شد که با تلاش فراوان مديران شرکت و همکاري و مساعدت مسئولين ارجمند ۳۰۰۰ هکتار از اراضي غرب کرخه به اين مجموعه واگذار گرديد که متأسفانه پس از چندين مرحله فعاليت (مين روبي ، توپوگرافي ، کانال کشي ، تسطيح ابتدايي) توسط معارضين ساکن در منطقه طرح مذکور ناتمام ماند و اکنون پس از گذشت ۱۴ سال پيگيري مستمر به لطف دولت کريمه قول مساعد جهت حل مشکل داده شده است .

با توجه به مشکلات پیش آمده در بخش کشاورزی ، شرکت ایثارگران در سال ۱۳۸۱ وارد بخش انبوه سازی مسکن شد و با فعالیت تخصصی در زمینه امور ساختمانی موفق به احداث ۵ مجتمع مسکونی ایثار ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۴ و ۵ شد و همچنین مجتمع ساختمانی ایثار ۶ اکنون روند نهایی اتمام پروژه را طی می نماید و واحد های آن در حال پیش فروش به متقاضیان می باشند .

ضمنا واحد فنی و مهندسی شرکت در سایه ایثار که وابسته به شرکت تعاونی ایثارگران دزفول می باشد و وظیفه راهبرد اهداف عمرانی شرکت را عهده دار است ، در حال پیاده سازی طرح هایی برای خانه دار کردن سهامداران و عموم شهروندان بوده که این امر از طریق استفاده از تسهیلات بانکی بلند مدت و کم بهره امکان پذیر خواهد بود.

در راستای فعالیت های عمرانی شرکت ، در سال ۱۳۸۷ کارگاه تولید بتن آماده شرکت ایثارگران نیز تأسیس گردید . این کارگاه روزانه به کلیه پروژه های ساختمانی شهر و همچنین حومه سرویس دهی داشته و دارای گواهینامه های استاندارد کیفیت تولید بتن نیز میباشد .

همچنین این شرکت از سال ۱۳۸۵ به طور رسمی سهامدار و عضو هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خوزستان بوده و تاکنون از اعتبارات این صندوق در جهات توسعه سایر اهداف خود استفاده نموده است.

شرکت تعاونی ایثارگران دزفول در سال ۱۳۸۶ برای اولین بار اقدام به اجرای نمایشگاههای عمومی و تخصصی در شهرستان دزفول نمود و پس از آن با خرید تجهیزات نمایشگاهی و سرمایه گذاری کلان در این بخش نمایشگاههای مختلفی را تا سال جاری در شهرستان دزفول و شهرهای همجوار برگزار نموده است و در این راستا موفق به اخذ مجوز احداث محل دائمی نمایشگاهها نیز گردیده است .

و اکنون تعداد سهامداران اين مجموعه ۱۳۷۱ نفر با ۱۲/۶۲۲/۲۶۰/۰۰۰ ريال سرمايه مي باشد که نسبت به شروع کار تقريباً ۱۵۱۸ برابر شده است.

شرکت تعاونی ایثارگران دزفول در سال ۱۳۹۲ طبق دستورالعمل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به تعاونی سهامی عام تبدیل شد و امکان عرضه اوراق بهادار و همچنین عضویت در بورس اوراق بهادار کل کشور برای این شرکت فراهم گردید .

تعداد افراد شاغل به کار تقريباً ۶۰ نفر هستند که ۲۰ نفر از آنها بطور ثابت در مجموعه حضور دارند .

فعاليت هاي شرکت در حال حاضر:

  • صندوق قرض الحسنه فاطمه الزهراء (س) .
  • امور کشاورزی و مشارکت در طرح های کشاورزی و احداث طرح های جدید در این زمینه .
  • برگزاري نمايشگاههاي تخصصي و عمومي .
  • کارخانه توليد بتن آماده (بچينگ) .
  • امور ساختماني و انبوه سازي و مشاوره فنی مهندسی .
  • مشارکت در طرح هاي عمراني .